Cavit Öztürk Fotoğraf Yarışması

Amasya, tarihin birçok döneminde medeniyetlere başkentlik yapmış olması, sinesinde barındırdığı medeniyetlerin miraslarını bir harabe olarak değil, yaşayan bir abide

olarak hâlâ dimdik ayakta tutması, her sokakta başka bir medeniyetin izlerini taşıması bakımından bugün mutlaka görülmesi gereken şirin bir Anadolu şehridir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen Sokak Sağlıklaştırılması Projesi kapsamında, Osmanlı ve Selçuklu dönemlerinin en belirgin eserlerinin bulunduğu, Sofular,
Pirinçci, Hatuniye mahalleleri bir bütün olarak restore edilmiştir. Amasya Belediyesi düzenlemiş olduğu bu yarışmada hem fotoğraf sanatına katkı sağlamayı hem de Amasya’nın sokak yapılarını bir bütün olarak ön plana çıkarmayı hedeflemiştir.

grf

Katılım Koşulları:

Yarışma, Seçici Kurul Üyeleri, TFSF temsilcisi ve 1. derece yakınları dışında, amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılara açıktır.
Yarışmacılar en çok 5 (beş) adet dijital fotoğrafla yarışmaya katılabilirler.
Yarışmaya sunulacak fotoğraflar için herhangi bir teknik sınırlandırma yoktur. Çekilen objenin özelliği bozulmamak koşuluyla fotoğraf düzenleyici program kullanılabilir. Ancak dijital ortamda fotoğraf düzenleyici programlar kullanılarak görsel veya teknik kalitesi, belirgin biçimde ana unsuru değiştirilen fotoğraflar, değerlendirme aşamasında elenecektir.
Yarışmaya daha önce herhangi bir yarışmada ödül, mansiyon, özel ödül ve sergileme almış eserler katılamaz. Daha önce ödül, mansiyon, özel ödül ve sergileme almış bir fotoğraf ile ya da bu fotoğrafın ana unsur olarak kullanıldığı yapıtlarla katılımda bulunan katılımcı diskalifiye edilir ve bu kişilerin yarışmalara katılımı TFSF Yarışma ilkeleri gereğince 1 (bir) yıl kısıtlanır. Kural ihlali sonradan anlaşılan eserin derecesi geri alınır ödülü iptal edilir. Bu durum diğer katılımcılar için bir hak anlamına gelmez.
Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıt(lar)ın tümüyle kendisine ait olduğunu, gerekli izinlerin alındığını, diğer hususlarla birlikte kabul ve beyan eder.

 

Yarışma Takvimi:

Son Katılım Tarihi : 18.04.2014 saat 17.00
Jüri Toplantı Tarihi : 26.04.2014
Sonuçların Duyurulması : 28.04.2013

 

Ödüller:

■ Birincilik ödülü : 2.500.- TL
■ İkincilik ödülü : 2.000.- TL
■ Üçüncülük ödülü : 1.500.- TL
■ Mansiyon (3 adet) : 500- TL

kaynak: http://www.dslrfotograf.com

Paylaş

Posted by admin in : Sosyal Paylaşım, Yorum Yapılmamış

LEAVE A REPLY